Použití BeltUpp

Uveďte dětskou autosedačku do správné pozice v autě. Oddělte 1. a 2. část BeltUppu stisknutím červené pojistky zámku pásu. Najděte spodní kotevní bod 3-bodového automobilového pásu. Zpravidla se nachází dole u sedáku na straně otevírání dveří.

Navlékněte zámek pásu (část 1. Belt Upp) pomocí spony na tento automobilový pás (začínající u kotevního bodu) tak, aby automobilový pás procházel skrz oba průvlaky této uzamykací spony. Ujistěte se, že zámek je na vnější straně automobilového pásu (směrem vpřed), aby se s ním dalo snadno manipulovat. Diagram 1 – Zámek BeltUppu umístěte směrem ven od sedadla tak, aby při používání BeltUppu netlačil do stehna nebo do klína dítěte.

fit_diag1

Nyní provlečte samonavíjecí automobilový pás v horní části autosedačky ECE II kategorie jako při běžném používání (skrz vodící třmen v hlavovce). Uchycení 2.části BeltUppu proveďte následně – Diagram 2: navlékněte ( na stejné straně otevírání dveří ) kovový úchyt na 3 bodový bezpečnostní pás tak, aby pás prošel až do širokého výřezu tohoto úchytu. Kovový úchyt musí být umístěn za vodícím třmenem hlavovky (za hlavovkou). Takto se automobilový pás bude bez problémů navíjet i odvíjet. veďte dlouhý nastavitelný pás BeltUppu za hlavovkou dětské sedačky, a provlékněte skrz vodící třmen hlavovky ( protilehlý, než kudy prochází 3 bodový automobilový pás)

fit_diag2

zvolte délku tohoto nastavitelného BeltUpp pásu tak, aby byl snadno uzamknutelný a opět uvolnitelný ze zámku (části 1. Belt Uppu)

Jakmile je dítě usazeno a pás uzamčen do zámku, nastavte správnou délku tak, aby pás dítě držel v dostatečně pevném a vzpřímeném posazu. Tím zajistíte, i v případě usnutí dítěte, že bude zajištěn bezpečnější a komfortnější posaz.

Dítě by nyní mělo mít díky BeltUppu přes svůj hrudník pásy do tvaru „X“ (Diagram 3).

fit_diag3

 

Tato stránka má pouze informativní charakter použití pásu BeltUpp. Kompletní návod pro BeltUpp ZDE.

Ke správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies